Domácí

Před požárem ubytovny utíkalo přes 20 lidí. Nikomu se nakonec nic nestalo

Čtyřiadvacet lidí včetně dvou dětí muselo ráno utéct před požárem ubytovny v Táboře. Část domu se poté zřítila. Škoda přesahuje pět milionů korun.

Ubytovna v Táboře začala hořet asi kolem čtvrté hodiny ráno. Svědek, který zavolal hasiče, uvedl, že plameny se šíří velmi rychle a začaly ohrožovat i budovu v bezprostřední blízkosti. Na místo se tak vypravilo sedm cisteren a automobilový žebřík pro případnou evakuaci nebo pro hašení budovy z výšky.

Požár byl tak rozsáhlý, že hasiči museli vyhlásit poplach i pro dobrovolníky z okolí. Kromě hašení prohledávali také jednotlivé pokoje, aby v nich nikdo nezůstal, a vynášeli také nábytek, který venku dohašovali. Objekt ale museli během krátké chvíli opustit, protože hrozilo, že by je zavalila nestabilní konstrukce domu. Ta se opravdu zřítila, ale až ve chvíli, kdy byli hasiči v bezpečné vzdálenosti.

Při požáru se nikdo nezranil. Pro evakuované lidi poslali hasiči autobus, který je přepravil do náhradního ubytování. To pro ně zajistilo město Tábor.

Související obsah

Příčinou vzniku požáru se bude zabývat policie. Těmi nejpravděpodobnějšími variantami vzniku požáru jsou nedbalost, technická závada a také úmysl. Místní si ale myslí, že požár někdo založil úmyslně. To hasiči ani policisté zatím nepotvrdili, ale ani nevyvrátili. Objekt využívali především sociálně slabší lidé.

Hasiči předběžnou škodu, kterou oheň napáchal, vyčíslili na více než pět milionů korun.

luk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz