Zahraničí

Komplikace na cestě do Chorvatska: Na slovinských dálnicích budou radary

Komplikace na cestě do Chorvatska: Na slovinských dálnicích budou radary
Kolona na slovinsko-chorvatské hranici Ilustrační foto Zdroj: TN.cz

Letní dovolená v Chorvatsku se od příštího roku může výrazně prodražit. Slovinsko totiž zavede na své dálnice radary na automatické měření rychlosti. Dálniční společnost Slovinské republiky vytipovala devět míst, na která chce radary umístit. Instalovány však budou zatím pouze na třech místech.

Cestou do Chorvatska si nově budete muset dát pozor na rychlost. Dálniční společnost Slovinské republiky totiž vytipovala nové úseky, na které zavede radary na měření rychlosti. Dovolená se tak může prodražit od roku 2023 o neplánovaný výdaj.

Pokuta za překročení rychlosti mimo město o 20 kilometrů za hodinu ve Slovinsku začíná na 44 eurech (přes tisíc korun). Vyšplhat se však může až k 520 eurům (téměř 13 tisíc korun) za překročení rychlosti o 50 a více kilometrů za hodinu.

Související obsah

​Zavádění radarů začne nejprve na úseku u trojských tunelů v obou směrech a na Višnjegorském kopci směrem na Novo mesto. "Naši dopravní experti a dálniční policie vymezili úseky, kde jsou vyšší rizika nebo kde dochází k většímu počtu nehod a zranění a následně k zácpám," uvedla podle slovinského webu 24ur tamní dálniční společnost.

Na základě vyhodnocení dat z prvních tří umístěných radarů se rozhodne, zda Slovinsko zavede zbývajících šest plánovaných měřičů rychlosti. Na úsek měření rychlosti bude upozorňovat dopravní značení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz