Domácí

Osm let od smrti Bartošové. Nebyla to pomsta, tvrdí o osudném dni Rychtář

Od smrti Ivety Bartošové uplynulo osm let. Na den, kdy si zpěvačka sáhla na život, připadají i narozeniny ovdovělého Josefa Rychtáře. Místo oslav ale už osm let chodí na hřbitov a k pomníčkům, které stojí u místa, kde se neštěstí odehrálo. V rozhovoru Rychtář televizi Nova prozradil, jaký je život bez Ivety, a vzpomínal také na události osudného dne.

"Nikdy nezapomeneme." To jsou slova na pomníčku, který stojí u železničního přejezdu v pražské Uhříněvsi – nedaleko místa, kde přesně přes osmi lety vyhasl život zpěvačky Ivety Bartošové. Slouží pro fanoušky, kteří na popovou princeznu dodnes nezapomněli. Kousek dál se nachází ještě jedno pietní místo. Tentokrát hned u kolejí, kde se Bartošová rozhodla ukončit svůj život.

Místo je příliš nebezpečné na to, aby tam stál oficiální pomník, přesto tam vdovec po Ivetě Bartošové Josef Rychtář pravidelně chodí. Se štábem televize Nova tam zašel i v den výročí jejího úmrtí. "Já sem od toho neštěstí chodím každého 29. v měsíci s výjimkou února, který je krátký, to sem jdu 28. Chodím sem každý měsíc bez ohledu na období a počasí. Protože to číslo 29 mám zapsané jako nejčernější den svého života," svěřil se Rychtář.

Související obsah

​"Budu sem chodit, dokud budu žít. Miloval jsem ji a miluju ji do dneška, i když tu fyzicky není," prohlásil a označil ji za úžasnou, dobrosrdečnou a pozornou bytost. Po její smrti se uzavřel do sebe. "Žiju nějakým způsobem slušně, nežiju společensky. To pro mě ztratilo smysl," prozradil.

Pomstu vylučuje

V rozhovoru vzpomínal i na osudný den. "Stalo se to, že jsem Ivetku hledal, proběhl jsem k těm závorám pomyslným, neviděl jsem ji. Sem není vidět od těch závor. Vyšla po svahu za tím koridorem. Tady se to stalo," ukázal na místo, kde zpěvačku usmrtil vlak.

V den, kdy se to stalo, přitom Rychtář slavil narozeniny. V souvislosti s tím některá média psala o sebevraždě Bartošové jako o pomstě pro Rychtáře. To on ale vylučuje. "Kdyby se mi chtěla pomstít nebo kdyby byla ze soužití se mnou zklamaná, tak by do dopisu na rozloučenou nenapsala to, co napsala. Pokud bych ji zklamal a byl jsem impulsem k tomu, co se stalo, tak by mi to dala najevo. Zmínila by to v tom dopise," domnívá se vdovec.

Související obsah

"Musel to být zkrat"

"Kladu si otázku, jaký motiv měla. Myslím si, že to nebylo promyšlené, muselo dojít k nějakému zkratu," doplnil a zopakoval, že v tu dobu nebyla pod vlivem léků ani alkoholu. "Dostal jsem pitevní zprávu a žádná z těchto látek tam nebyla zmíněna," konstatoval.

Štáb TV Nova zajel s Rychtářem i na hřbitov. Na pomníku je vyskládáno mnoho andělíčků, z nichž některé dostala Bartošová od svých fanoušků. Její tělo ale na místě uložené není, urnu má totiž Rychtář u sebe doma. "Každý den ji mám na očích. Nikomu nepřeju, aby tohle zažil," řekl a vyslovil přání, aby tu Iveta stále byla. "Mohla se těšit na vnoučata od Artura, která určitě budou," dodal.

Již brzy TV Nova prostřednictvím portálu Voyo uvede minisérii, která se věnuje životu Ivety Bartošové

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz