Krimi

Na Plzeňsku muž (†70) postřelil manželku (33) i sebe. Doma s nimi bylo malé dítě

Ve Vochově nedaleko Plzně v pátek večer byla slyšet střelba. V jednom z tamních domů měl 70letý muž postřelit svou 33letou manželku i sebe. Oba skončili v kritickém stavu v nemocnici, kde muž svým zraněním podlehl. V době hrozivého činu s nimi doma byla i jejich šestiletá dcera, která je podle dostupných informací v pořádku.

Policisté i záchranáři vyjížděli do Vochova okolo deváté hodiny večerní. V domě, odkud byla slyšet střelba, našli dva těžce zraněné lidi. Podle informací portálu Krimi-Plzeň se mělo jednat o manžele Milana a Veroniku, přičemž oba byli v kritickém stavu převezeni do plzeňské fakultní nemocnice.

Policie potvrdila, že jeden z postřelených je zároveň z činu i podezřelý. "Vše prozatím nasvědčuje tomu, že se jednalo o předchozí neshody v domácím prostředí," uvedla v pátek policejní mluvčí Veronika Hokrová.

"Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z pokusu o vraždu a dalšími okolnostmi se nadále intenzivně zabývají," dodala o den později.

Související obsah

​Sedmdesátiletý muž se měl podle webu Krimi Plzeň nejprve pokusit zabít svou 33letou manželku, poté zbraň obrátil proti sobě. Jejich šestiletá dcera je v pořádku. Měli si pro ni přijet její prarodiče, u kterých se aktuálně nachází. "Policii snad měla zavolat právě jejich dcerka," řekl jeden ze sousedů webu Novinky.cz. Sousedé také potvrdili, že se manželé často hádali.

Svým zraněním měl muž v noci podlehnout. Jeho postřelená manželka je naživu a v nemocnici podstoupila operaci.

Jednalo se o druhou rodinnou tragédii za jediný den. Od pátečního odpoledne policie vyšetřuje trojnásobnou vraždu v Kostelci na Hané na Prostějovsku. Mladík, údajně trpící schizofrenií, měl zabít svého otce a dva sourozence. Policisté ho ještě ten den zadrželi, nyní se nachází v cele.

Ve stejný den došlo také k tragédii na Prostějovsku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz