Zajímavosti

Princ William se vzpamatovává z neúspěšného turné. Plánuje prý "palácovou revoluci"

Princ William se vzpamatovává z neúspěšného turné. Plánuje prý "palácovou revoluci"
Vévoda a vévodkyně z Cambridge, během návštěvy v Belize Zdroj: Profimedia

Princ William a vévodkyně Kate po kritice karibského turné hledají, kde se stala chyba. Podle zdrojů britského deníku Mirror je princ William odhodlaný provést "palácovou revoluci" a aktualizovat celou instituci.

Princ William podle zdrojů britského deníku Mirror svým poradcům řekl, že je odhodlanější víc než kdy jindy aktualizovat celou instituci. Pustil se prý do důkladného posouzení svého týmu a bude se snažit o jeho sladění se svou vizí budoucnosti.

Vévoda a vévodkyně z Cambridge se v březnu vydali na turné po Karibiku, kde se setkali s odporem tamních obyvatel. Příznivé ohlasy nevzbudily ani některé fotografie z cesty – například snímek, jak si manželský pár podává na Jamajce ruce s dětmi přes plot.

Kritiku měla dvojice schytat také za jízdu na Jamajce v land roveru s otevřenou střechou, tedy ve vozidle, které královna používala v 50. letech. Kritici uváděli, že to působilo jako "neohrabaná pocta době minulé, která ve vzduchu zanechala pach kolonialismu".

Související obsah

​Princ William a vévodkyně Kate proto hledají profesionály, kteří by vedli jejich nový komunikační tým. Ten bude mít úkol upevnit jejich image. Podle zdrojů deníku The Mirror už měli pohovor se dvěma "hvězdnými" kandidáty, které navrhli jejich poradci. Pár je údajně odmítl, protože se nepřiblížili jejich představě, a poradcům řekl, aby začali hledat nové talenty "za hranicemi Whitehallu".

Po turné na karibských ostrovech se prý frustrovaný vévoda a vévodkyně sešli se svými zaměstnanci, aby si vše vyříkali. Podle Williama byli on i jeho manželka špatně připraveni na reakci, se kterou se setkali v Karibiku. "Měl pocit, že tam bylo mnoho pastí, kterým se dalo vyhnout. Je mu naprosto jasné, že jeho pověst visí na vlásku," uvedl zdroj.

Související obsah

​Podle lidí z princova okolí byl William po turné naprosto vyčerpaný, ale teď je připraven provést potřebné změny. "Pokud chce být William považován za modernizátora, musí si udělat pořádek ve vlastním domě," dodal zdroj.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz