Krimi

Přiznal se k vraždě mladíka u Přerova. Netušil, že oběť ještě žije

Přiznal se k vraždě mladíka u Přerova. Netušil, že oběť ještě žije
Tyč, kterou měl muž bít svého spolubydlícího | Zdroj: Policie ČR

Škrcení, vláčení za krk po zemi i bití kovovou tyčí. To vše si vytrpěl dvaadvacetiletý mladík na Olomoucku. Takhle zřízeného jej měl u kolejí nechat jeho jednatřicetiletý spolubydlící. Ten se pak šel udat sám na policii, mladíka našla hlídka ještě živého.

Dva muži bez domova spolu sdíleli stan, ve kterém přenocovali poblíž trati u Přerova. Staršímu ale spolubydlení v tak malém prostoru zřejmě přestalo vyhovovat. Podle policie se proto rozhodl, že svého spolubydlícího zavraždí. V sobotu 23. dubna si proto muž připravil provaz a kovovou tyč. Odvahu si dodal alkoholem.

Mladíka měl napadnout zezadu, kolem krku mu omotal provaz, který následně utahoval. Několik metrů pak podle policie vláčel mladého muže za krk po zemi. Když už byl přesvědčený, že je jeho oběť mrtvá, udeřil ji ještě pro jistotu několikrát tyčí do hlavy.

Související obsah

Poté začal o svém činu uvažovat a rozhodl se raději udat na policii. Když se policistům přiznal k vraždě, vyrazila hlídka okamžitě na místo činu. Tam našla nejdříve krvavé skvrny a po chvíli i mladíka. Ten byl sice těžce zraněný, ale útok se mu jako zázrakem podařilo přežít. Zavolaná záchranná služba jej okamžitě odvezla do nemocnice.

"Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje obvinili jednatřicetiletého muže ze zvlášť závažného zločinu vražda ve stadiu pokusu. Obviněnému muži hrozí za zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Policie zveřejnila také některé snímky v souvislosti s přerovským případem:

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz