Zajímavosti

Experti radí, jak odstranit žluté skvrny z polštáře. Mají na to snadný trik

Experti radí, jak odstranit žluté skvrny z polštáře. Mají na to snadný trik
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Odborníci na čištění domácnosti ukázali jednoduchý trik, jak odstranit žluté skvrny z polštáře. Mimo jiné také poradili, jak je možné zežloutnutí předejít. Příčinou jsou často pot, kosmetika nebo vlasy.

Experti na čištění domácnosti z webu Lifehacker přišli na to, proč polštáře po určité době zežloutnou. Podle nich je nejčastějším důvodem pot, který žluté skvrny způsobí ve chvíli, kdy prosákne na polštář přes povlečení.

Pot ale není jedinou příčinou, zežloutnutí mají na svědomí také mastné nebo mokré vlasy. "Zežloutnutí mohou způsobit, pokud jsou obzvlášť mastné nebo chodíte často spát s mokrými nebo vlhkými vlasy," komentují experti Lifehackeru.

Související obsah

Za žlutými skvrnami může stát také kosmetika. "Jde o některé typy make-upu a produktů péče o pleť," dodávají odborníci. Mimo jiné může skvrny způsobovat také slintání.

Lehký trik na odstranění skvrn

Pokud lidé chtějí žluté skvrny odstranit, je potřeba jednat velmi rychle. Podle deníku Mirror existuje málo známý trik, pomocí kterého je možné zežloutnutí odstranit. Jde o směs jedlé sody a vody. Podle expertů se může začít tím, že se skvrny ošetří sprejem na odstranění skvrn. "Poté směsí jedlé sody a vody polštář vyčistěte. Skvrny by měly rázem zmizet," vysvětlují.

Související obsah

​Skvrnám lze předejít také díky voděodolným chráničům na polštáře. "Když si přes polštář nasadíte voděodolný chránič, můžete zežloutnutí lehce předejít," doporučují experti a dodávají, že by se polštáře měly prát minimálně dvakrát ročně bez ohledu na to, jak moc špinavé jsou.

Na webu Lifehacker pak také radí čistit polštář podle návodu, ale s obvyklým pracím práškem použít také půl hrníčku bělidla a půl hrníčku boraxu. Pak polštář vyprat a usušit podle instrukcí, které jsou na cedulce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz