Zahraničí

Obavy o bezpečí královny Alžběty II.! Falešný kněz strávil noc ve Windsoru

Obavy o bezpečí královny Alžběty II.! Falešný kněz strávil noc ve Windsoru
Královna Alžběta II. Zdroj: Profimedia

Celou noc strávil v kasárnách hradu Windsor cizí muž. Ten se vydával za kněze a připojil se tak ke gardistům, kteří chrání britskou královnu. Případem se zabývá tamní ministerstvo obrany, jedná se totiž o mimořádné narušení bezpečnosti.

Vyšetřování začalo poté, co byla minulou středu upozorněna policie, že se v areálu hradu Windsor nachází vetřelec. Stráže totiž do kasáren vpustily muže, který se vydával za kněze a tvrdil, že je přítelem reverenda Matta Colese.

Podle portálu The Sun navíc vojáci po dotyčném muži nechtěli ani žádné doklady, ani si ho nijak neprověřovali. S plukem dokonce povečeřel a byla mu nabídnuta postel.

Související obsah

"Ten chlap se večer objevil u brány s tím, že se jmenuje otec Cruise a tvrdil, že je přítelem reverenda Matta Colese z praporu. Vyprávěl spoustu příběhů a chlapci si užívali to, jak žertoval, a popíjeli," citoval portál zdroj blízký královské rodině.

Poplach však vojáci spustili až druhý den ráno. Dotyčný muž se tudíž v kasárnách i nasnídal. Policisté falešného kněze vykázali z areálu jen pár hodin předtím, než se do Windsoru vrátila královna Alžběta II., ta Velikonoce totiž trávila na panství v Sandringhamu.

Incidentem se zabývá britské ministerstvo obrany. "Bereme toto narušení bezpečnosti extrémně vážně a bude to důkladně prošetřeno," uvedl pro Mirror zaměstnanec resortu.

Kasárny se nachází přibližně 250 metrů od hradu Windsor a garda má mimo jiné na starost právě ochranu hlavy státu. Buckinghamský palác odmítl událost komentovat.

Královna oslavila 96. narozeniny. Podívejte se, jak oslavy probíhaly:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz