Experti na cestách

Tajemství egyptského počasí: Tady si dovolenou užijete úplně pokaždé

V pořadu Experti na cestách se sešlo několik odborníků a zároveň milovníků Egypta. Odhalili tajemná zákoutí země a prozradili, co máte od Egypta očekávat.

Pyramidy a písečné duny jsou pro Egypt typické. Pro mnohé může být překvapením, že je severoafrická země také vyhlášenou golfovou destinací.

"Sezóna tam v podstatě nikdy nekončí, je možné hrát tam golf 365 dní v roce. Ta golfová hřiště jsou různé kvality, takže je tam prostředí jak pro profesionály, tak pro amatéry," podotýká provozní ředitel CK Blue Style Ondřej Rušikvas.

Podle něj to často bývá tak, že golf hraje třeba jen jeden člen rodiny. "Takže je potřeba, aby ostatní měli co dělat. Ty nejoblíbenější destinace na Sinaji i ta golfová hřiště jsou většinou spojeny s jinými aktivitami jako třeba potápění či šnorchlování," dodává Rušikvas.

Související obsah

​Profesionální golfista Jiří Janda tam hrál golf už několikrát. "Golf tam začal až po první světové válce v roce 1920, historie tam tedy není tak velká jako u nás v Česku. Je tam top kvalita těch hřišť. Když jsem nemohl do Austrálie během koronaviru, tak jsem tam strávil téměř dva měsíce," nechal se slyšet Janda.

Podle něj velká výhoda této destinace je, že je tam skoro pořád krásně. "Proto se vyplatí jet tam na pozdní dovolenou, kdy je v Česku už špatné počasí, tam je teplota moře stále kolem 26 stupňů. Je to ideální i pro rodiny s dětmi," míní Janda a doplňuje, že jídla se tam lidé vůbec nemusí bát.

Související obsah

​Tradiční egyptská kuchyně je podle Rušikvase všudypřítomná. "Je to kombinace středomořské, arabské kuchyně a té lokální. Je potřeba dát určitě pozor na to, že jiná kultura, jiné jídlo. Někteří mohou reagovat na odlišné chutě i ingredience jídla, je dobré ochutnat, ale já vždycky říkám: všeho s mírou," radí Rušikvas.

"Naše typické jídlo se jmenuje košarí a můžete ho najít všude. Ve školách, firmách, v hotelích i domácnostech. Hlavní přísadou naší kuchyně jsou bylinky. Používáme je čerstvé i sušené jako třeba koriandr nebo chilli," říká egyptský kuchař, podle kterého do Egypta jezdí lidé z celého světa ochutnávat i sladké.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz