Krimi

Žena měla nutit nezletilou dceru k sexu. Policie: Mohla mít i sto klientů měsíčně

Žena měla nutit nezletilou dceru k sexu. Policie: Mohla mít i sto klientů měsíčně
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Kriminalisté viní ženu z Karvinska z toho, že po dobu dvou let nutila k prostituci svoji nezletilou dceru. Dívku měla nabízet mužům v době, kdy dceři bylo teprve 16 let. Její klientela podle policie mohla čítat i více než 100 lidí měsíčně.

Dívce je nyní 18 let. Podle policie ji ale události posledních dvou let mohly výrazně poznamenat i do budoucna. "Když jí bylo kolem 16 let, měla dostat od své matky na výběr – buď si na živobytí vydělat sama a současně již nevidět více své sourozence, nebo začít poskytovat sexuální služby za úplatu a 'zůstat doma'. Dcera zvolila druhou variantu," popsala okolnosti případu policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Společně s další, zhruba šedesátiletou ženou (časem i samostatně) pak měla matka prostřednictvím internetu nabízet svou dceru k sexuálním službám. Schůzky probíhaly vždy v předem vytipovaných českotěšínských bytech.

Související obsah

​"Mohlo se jednat o sto i více klientů měsíčně, a tedy poměrně 'slušný zisk'. Matka měla peníze používat pro svou potřebu, například na konání různých večírků nebo nákup alkoholu či drog. Dcera obdržela jen zlomek výdělku, ze kterého však měla údajně pořizovat potřebné věci pro sourozence. Matka měla navíc podávat dceři alkohol a drogy," dodala mluvčí.

Druhá z žen měla nejméně od roku 2005 po dobu zhruba šesti let nabízet k sexu i několik dalších, dospělých žen. Zajistila si tak pravidelný příjem peněz. "Celková finanční částka není dosud upřesněna, mohlo se jednat o více než milion korun. Každopádně dle zjištěných skutečností si měla 'nezaměstnaná' žena žít na vysoké úrovni, včetně opakovaných pobytů v zahraničí," dodala Štětínská.

Obě ženy skončily ve vazbě. Kriminalisté je obvinili z obchodování s lidmi a z několika dalších trestných činů, včetně kuplířství. Hrozí jim vězení od pěti do 12 let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz