Zajímavosti

Exkluzivně: Artur Štaidl a sestra Ivety Bartošové se vyjádřili k minisérii Iveta

Exkluzivně: Artur Štaidl a sestra Ivety Bartošové se vyjádřili k minisérii Iveta
Iveta Bartošová a Petr Sepéši a jejich představitelé v sérii Iveta Zdroj: TV Nova

Premiéra dlouho očekávané minisérie Iveta se kvapem blíží. První díl uvidíte už tento pátek na Voyo. Nyní se k sérii vyjádřila i nejbližší rodina Ivety Bartošové. Přečtěte si, jak na ni reagovali syn Artur Štaidl a Ivetina sestra Ivana.

Scenárista a režisér Michal Samir byl příběhem Ivety Bartošové zaujat natolik, že napsal scénář během dvou nocí. Samotné přípravy ale trvaly mnohem déle. Trvaly celkem pět let. Samir však zdůrazňuje, že naprosto stěžejní byl pro něj souhlas rodiny.  

"Velmi rychle jsme si uvědomili, že pokud chceme tenhle příběh odvyprávět, nezbude nám nic jiného než jít za Ivetinou rodinou a zkusit se s nimi dohodnout. Protože plně respektuji, že jde o něčí soukromí," říká Samir. 

Související obsah

Spojil se proto s Ivetiným synem Arturem Štaidlem. Zprvu se ale obával, že ten se záměrem natočit sérii o jeho mamince nebude souhlasit. K jeho překvapení však Artur souhlasil.  

"K souhlasu k natáčení mě přesvědčilo několik věcí. Bylo mi sympatické, že za mnou režisér a scenárista Michal Samir přišel osobně, aby mi po letech svých rešerší osobně prezentoval svou představu, a přesto byl vše ochoten položit, pokud bych nesouhlasil," popsal Artur Štaidl začátek komunikace s režisérem. 

Další věc, která ho prý na scénáři zaujala, je režisérův přístup k jeho matce. Ten není bulvární, jak ho známe z novinových článků minulých let, ale je naopak velmi citlivý.

"Sdělil mi, že jeho záměrem není postavit mé matce pomník, ale odvyprávět příběh, který se k mamince postaví jako k člověku se všemi jeho klady i zápory. To mě oslovilo," oceňuje režisérův přístup syn Bartošové. 

Související obsah

Četba scénáře, který vypráví o životě jeho zemřelé maminky, pro něj ale nebyla lehká. Do scénáře ale Michalu Samirovi nijak nezasahoval.

"Musím dodat, že jsem četl podrobné popisy děje před tím, než se Michal pustí do scénářů a sám vám potvrdí, že jsem mu do toho jedinkrát nezasáhl. Bylo to občas obtížné čtení, ale vždy byl dodržen slib, že je to seriál o lidech, kde nikdo není ten dobrý nebo zlý. Nemyslím, že svět takový je," dodal Artur Štaidl.  

Citlivý přístup režiséra ocenila i sestra Ivety Bartošové Ivana. Tu ztvární Eliška Křenková. "Se scenáristou a režisérem jsem se spojila na popud svého synovce Artura. Přesvědčila mě míra lidskosti a porozumění, se kterou Michal k příběhu mé sestry přistoupil. Velmi se těším na výsledek, z traileru jsem byla nadšená," doplňuje svého synovce Ivana Bartošová.

Kde sledovat životopisný film Iveta online?

Sledujte první díl minisérie Iveta exkluzivně na Voyo už v pátek 6. května. 

Vondráčková o zákulisí osmdesátek: Co se ozývalo z Ivetiny šatny?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz