Domácí

Policisté hledali v Praze vzácného kohouta. Rozuzlení všechny překvapilo

Neobvyklý případ řešili policisté z pražských Ďáblic. Hledali ukradeného výstavního kohouta. Díky kamerovým záznamům ho našli, ukázalo se, že ho má sousedka chovatelů. Jenže s domnělou krádeží to bylo trochu jinak. Kohout šel prostě na výlet.

Roční kohout plemena vyandotka se jmenuje Tonda. Zajímají ho hlavně slepice a má rád vycházky po Ďáblicích. Minulou středu našli chovatelé vrátka od kurníku odjištěná a kohout Tonda nikde.

"Já jsem si byl jistý, že ho někdo ukradl, že si ho udělal na víně," řekl televizi Nova chovatel. Na zahradě žádné stopy, nezbylo než zavolat policii. "Hrozně moc jsem se styděla, bylo mi to velice trapné," svěřila jeho manželka.

Jenže nakonec to přineslo ovoce – tedy spíš kohouta. Policista ho našel na záznamu městské kamery, jak se prochází po ulici. A viděl i to, že se o něj někdo zajímá. Lovkyně byla obsluha z italské restaurace, výrobu kohoutí pizzy ale neplánovala. Nechtěla, aby ho něco přejelo, a tak ho odnesla ke známé, která chová slepice.

Související obsah

Ukázalo se, že Tonda je jen pár desítek metrů od domova. Náprava tak byla snadná. Cestou domů byl Tonda v klidu. Jakmile se ale ocitl mezi svými slepicemi, ukázal jim, kdo je šéf.

Tonda už si doma zjednal pořádek a teď bude nabírat síly. O víkendu ho čeká jeho první výstava. Chovatelé si už dají na zajištění vrátek obzvlášť pozor. Pozitivní prý ale je, že v Ďáblicích žádný kohoutí fantom neřádí. Policisté případ odložili.

Doma je doma, Tonda už tam má i své kuře. Sousedovic slepicím se prý ale bude stýskat. "Velmi si ho oblíbily. Zvlášť jedna z těch bílých," uzavřela jejich majitelka.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz