Krimi

Muž na Třebíčsku láká děti do auta na sladkosti. Policie i obce varují rodiče

Na Třebíčsku se v minulých dnech na několika místech objevil neznámý muž, který lákal děti k sobě do auta. Úřady už před ním varovaly a apelují na rodiče, aby měli děti více pod dohledem.

Pokaždé to zkoušel stejně. Zastavil u skupinky dětí a lákal je k sobě do auta na sladkosti. V jednom z případů se měl neznámý muž za nimi dokonce vydat i pěšky. Naštěstí ho vždy vylekal někdo z dospělých. Dětem se nic nestalo.

Muž v tmavém autě se objevil nejméně ve dvou případech, a to v okolí Okříšek na Třebíčsku. "Minulý týden nastala v Přibyslavicích a toto pondělí i v Okříškách situace, kdy neznámý muž oslovoval děti a zval je k sobě do auta," uvedl starosta Okříšek Zdeněk Ryšavý (ČSSD).

Související obsah

Vedení radnice už na něj upozorňuje i na stránkách obce a vše oznámilo jak starostům z okolních vesnic, tak i policii. Ta v lokalitě zvýšila hlídkovou činnost. Rodiče by pak měli mít své děti více pod dohledem a pouštět je ven raději ve skupinkách.

"Apelujeme na rodiče, aby dětem vysvětlili, že v žádném případě nemají chodit s cizími lidmi a už vůbec ne do auta. Zároveň je třeba nastínit jim nebezpečí, které z takových věcí plyne," vyzval Ryšavý.

Podle odborníků by děti neměly v žádném případě na jakoukoliv nabídku reagovat a raději by měly utéct někam do bezpečí. Nejlépe tam, kde se pohybují dospělí lidé.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz