Domácí

Výrobce škudlil na mase! Vepřové od známé značky muselo pryč z regálů

Výrobce škudlil na mase! Vepřové od známé značky muselo pryč z regálů
PIKOK Chalupářské vepřové maso Zdroj: SZPI/TN.cz

Na ošizené konzervované maso narazila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Výrobek prodávaný pod značkou PIKOK nechala okamžitě stáhnout.

Více než deset procent masa chybělo v Chalupářském vepřovém mase od polského výrobce, prodávaného pod značkou PIKOK v řetězci Lidl. Přišla na to potravinářská inspekce při jedné z kontrol.

"Výrobce ve složení potraviny mimo jiné uvedl: '89 % vepřové maso'. U předmětné šarže potraviny však rozbor v akreditované laboratoři SZPI potvrdil přítomnost vepřového masa pouze v množství 79,5 procenta, údaj na obalu potraviny tak byl pro spotřebitele zavádějící ohledně skutečného podílu vepřového masa," okomentoval mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Související obsah

​Inspekce tak okamžitě Lidlu nakázala, aby zboží stáhl z regálů, a zahájí správní řízení o uložení pokuty. Redakce TN.cz požádala společnost Lidl o vyjádření.

"Na základě výsledků kontroly SZPI jsme tento výrobek okamžitě stáhli z prodeje. Výsledky kontroly intenzivně řešíme přímo s naším dodavatelem a rozhodně z nich vyvodíme důsledky. K výrobku Pikok Chalupářské vepřové maso s datem minimální trvanlivosti 17. 12. 2023, č. šarže: L 14954 máme od dodavatele k dispozici výsledky laboratorních testů, podle kterého je obsah masa v pořádku. Celou záležitost tedy aktuálně s dodavatelem prověřujeme," uvedl mluvčí řetězce Tomáš Myler pro TN.cz.

Nevyhovující PIKOK Chalupářské vepřové maso

minimální trvanlivost 17. 12. 2023
šarže L 14954
výrobce PAMAPOL S.A., ul. Wielunska 2, 97-438 Rusiec
země původu Polsko
zdroj: SZPI
Stažené PIKOK Chalupářské vepřové maso Zdroj: SZPI

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz