Zahraničí

Královna Alžběta II. zrušila účast na vlastních oslavách. Bránit jí má chatrné zdraví

Královna Alžběta II. zrušila účast na vlastních oslavách. Bránit jí má chatrné zdraví
Britská královna Alžběta II. Zdroj: Profimedia

Buckinghamský palác ve čtvrtek ráno potvrdil zvěsti, že se královna Alžběta II. nezúčastní tradičních zahradních oslav konaných na počest výročí její vlády. Místo panovnice zastoupí jiní členové královské rodiny.

Zprávy o neúčasti britské panovnice na zahradních večírcích se ve čtvrtek oficiálně potvrdily. Rozhodnutí se pravděpodobně odvíjí od toho, že by se šestadevadesátiletá panovnice musela více než hodinu pohybovat a zdravit se s hosty, důvody však palác stále neohlásil.

"Její Veličenstvo královnu budou na letošních zahradních slavnostech zastupovat další členové královské rodiny, podrobnosti o účasti budou potvrzeny v pravý čas," řekl mluvčí Buckinghamského paláce.

Související obsah

Panovnice se již měsíce potýká se zdravotními potížemi a akce, které se konají poprvé od začátku pandemie, letos vynechá.

"Pro královnu je rozhodnutí neúčastnit se zahradních slavností správné, protože by tam bylo příliš mnoho stání. Je to ale škoda," sdělila expertka na královskou rodinu Angela Levinová, informoval portál Daily Mail.

V Buckinghamském paláci se v květnu mají uskutečnit tři akce, které se budou konat ve středu 11., 18. a 25. května a v létě se má konat proslulá Holyroodhouse party.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz