Krimi

Muž měl v Třebíči útočit na lidi a vyhrožovat nožem. Poslali ho do vazby

Muž měl v Třebíči útočit na lidi a vyhrožovat nožem. Poslali ho do vazby
Nůž, kterým měl muž vyhrožovat Zdroj: Policie ČR

Soud poslal 22letého muže z Třebíčska do vazby, podle kriminalistů v tamějším obchodním domě ohrožoval nožem pracovníka ostrahy. Už dříve měl na lidi útočit a vyhrožovat jim.

Ze spáchání dvou trestných činů obvinili kriminalisté 22letého muže z Třebíčska. V obchodním domě podle policie spolu s dalším mužem v pondělí kradl láhve alkoholu, zároveň údajně nožem ohrožoval ochranku.

"Násilí a agrese není podezřelému muži vůbec cizí, útoku a výhrůžek vůči lidem ve svém okolí se dopustil také v březnu a na začátku dubna," uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. "Na podaný návrh byl vzat do vazby," dodala.

Související obsah

V obchodním domě podle policistů nikoho nezranil. Oba podezřelí byli opilí. "Dvaadvacetiletý muž, který s ním v prodejně manipuloval, se choval agresivně a arogantně. Pro třebíčské policisty nebyl neznámý, v krátké době je to již třetí konflikt, který vyvolal," vysvětlila Kroutilová. "Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 1,62 promile alkoholu. Jeho o šest let starší parťák měl hodnotu alkoholu v dechu ještě o trochu vyšší, policisté ho odvezli na oddělení k provedení nezbytných úkonů," doplnila.

Poté, co na záchytce muž vystřízlivěl, poslali ho policisté do cely. "Dvaadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání přečinu výtržnictví a dále přečinu nebezpečného vyhrožování spáchaného se zbraní," prohlásil vedoucí oddělení obecné kriminality Milan Špaček.

Za podobný zločin už byl muž v minulosti potrestán. Z věznice odešel teprve vloni v létě. Nyní může do vězení znovu. "Muž je obviněn z toho, že se v období od března do začátku května ve třech případech dopustil na různých místech v Třebíči násilného jednání vůči osobám ve svém okolí," sdělila Kroutilová.

Související obsah

Předtím, než ohrožoval v pondělí ochranku, nejprve podle policistů v březnu bezdůvodně napadl slovně hosta restaurace, kterého vyzýval ke rvačce a poté vyhrožoval útokem i ostatním.  "Přibližně o měsíc později v jiném třebíčském restauračním zařízení přítomné hosty urážel, slovně je napadal, vyhrožoval násilím a následně i rozbil láhev, když byl vyveden ven, fyzicky napadal všechny ve svém okolí až do doby, kdy ho hosté podniku zpacifikovali, i poté se choval agresivně a násilně," upozornila Kroutilová.

Případ nyní vyšetřují kriminalisté. Muži hrozí až tři roky ve vězení. Ze spáchání přestupku proti majetku je podezřelý 28letý muž, který měl krást s ním.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz