Domácí

Strojvedoucí projel u Jihlavy na červenou. Případem se zabývá Drážní inspekce

U Jihlavy se málem čelně srazily dva vlaky. Jeden ze strojvedoucích totiž projel na červenou. Vlaky jedoucí proti sobě se naštěstí podařilo zastavit včas asi 30 metrů od sebe. Případ už vyšetřuje Drážní inspekce.

Bylo to obrovské štěstí. Dva osobní vlaky jely naproti sobě. Jeden ze strojvedoucích totiž nerespektoval zákazové návěstidlo a projel na červenou. Naštěstí se podařilo obě soupravy zastavit včas. Šlo ale o metry.

Incident se stal v hlavní železniční stanici v Jihlavě. "Čela osobních vlaků zastavila ve vzdálenosti 28 metrů od sebe," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Související obsah

Případ už Drážní inspekce začala prověřovat, vyšetřování bude podle odhadů trvat několik měsíců. Inspektory bude zajímat hlavně to, proč strojvedoucí přehlédl návěstidlo se stopkou. Hrozí mu přinejmenším, že se na hodně dlouho nepodívá do lokomotivy.

Na jihlavském nádraží se podobná nehoda stala i před necelými dvěma lety. Nákladní vlak tam narazil do odstavené lokomotivy. Nikomu se naštěstí nic nestalo. I tehdy strojvedoucí projel zákazové návěstidlo.

Tragicky skončila srážka dvou vlaků v červenci 2020 u Perninku na Karlovarsku. Dva lidé zemřeli a dalších 24 se zranilo. Strojvedoucího vlaku, který bez povolení vjel na trať, policie obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti, za což mu hrozil až 10letý trest.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz