Krimi

Při nehodě vězeňského autobusu zemřel dozorce. Řidič tahače vinu popírá

Soud začal projednávat tragickou nehodu vězeňského autobusu a tahače s historickými tanky. Stala se v roce 2019 na Pražském okruhu. 14 lidí se tehdy zranilo a jeden člověk zemřel. Obžaloba viní řidiče tahače z obecného ohrožení z nedbalosti.

Hlavní líčení mělo začít už letos v únoru. Obžalovaný se ale tehdy omluvil a soud začal případ projednávat až v pátek. S rozdílem několika dní je to přesně tři roky od tragické nehody.

Státní zástupkyně klade obžalovanému za vinu, že jako řidič tahače porušil podmínky pro převoz těžké techniky. Na kolosu měl naložené dva historické tanky, se kterými mířil na Slavnosti svobody do Plzně. Podle žalobkyně byla ale souprava přetížená, jela příliš rychle a na dálnici v danou dobu neměla vůbec být.

Související obsah

V místě zúžení a hustého provozu poblíž obce Ořech pak nedobrzdila a narazila do eskortního vojenského autobusu, který byl plný dozorců a odsouzených. Následky byly tragické, 14 lidí bylo zraněno a jeden člověk zemřel. Jednalo se o 23letého Filipa Suchého, který byl dozorcem.

Vyšetřování nehody trvalo velmi dlouho, nakonec ale policisté i žalobkyně ukázali právě na řidiče tahače. Ten v pátek u soudu vinu odmítl. Podle svých slov udělal vše pro to, aby do autobusu nenarazil. Věnoval prý maximální pozornost tomu, co se děje na silnici před ním. Byl střízlivý a odpočatý.

Nehoda se dle něj stala souhrou nešťastných náhod, které se udály v hustém provozu zúžení na dálnici. Je obžalovaný z obecného ohrožení z nedbalosti. Hrozí mu až 10 let ve vězení.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz