Zahraničí

Překvapení v Kyjevě! V metru vystoupili na podporu Ukrajiny členové kapely U2

Členové irské rockové kapely U2 Bono a The Edge přijeli v neděli na Ukrajinu a během vystoupení ve stanici metra Chreščatyk vyzvali k solidaritě s napadenou zemí. Do Kyjeva je pozval prezident Volodymyr Zelenskyj.

O tom, že jsou na Ukrajině, informovala kapela U2 na twitteru. "Prezident Zelenskyj nás pozval, abychom vystoupili v Kyjevě na důkaz solidarity s ukrajinským lidem, tak jsme přijeli," tweetovali.

Fanoušci, mezi nimiž byla i řada vojáků, prostor stanice zcela zaplnili. Bona doprovázel kytarista The Edge. Na sociálních sítích se objevilo video, jak hrají píseň Stand By Me (v překladu Stůj při mně) od Bena E. Kinga. Společně s nimi v uniformě ukrajinské armády zpívá také ukrajinský muzikant Taras Topolia.

Bono a zpěvák ukrajinské kapely Antytila Taras Topolia zpívají v metru v Kyjevě:

Související obsah

​Podle irského webu RTE.ie v metru Bono zazpíval také klasiky z repertoáru U2 Sunday Bloody Sunday, Desire a With or Without You.

"Lidé na Ukrajině nebojují jen za svoji vlastní svobodu. Bojují za všechny z nás, kteří milujeme svobodu," prohlásil Bono v přestávkách mezi jednotlivými skladbami.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz