Zahraničí

Slavný pes Patron dostal medaili. Zelenskyj mu ji dal za hledání munice

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli ocenil medailí práci psa Patrona. Ten od začátku války pomohl odhalit více než 200 min a další nevybuchlou munici. Ocenění za obětavé služby dostal i majitel Patrona, pyrotechnik Mychajlo Iljev.

Zelenskyj psu Patronovi a jeho pánovi udělil ocenění na tiskové konferenci v Kyjevě při návštěvě kanadského premiéra Justina Trudeaua. Patron prezidenta při předávání medaile sledoval a zaštěkal na něj, čemuž se publikum zasmálo. Oba muži pak poplácáním po kapsách naznačili, že hledají pamlsek, ale žádný nemají.

"Dnes chci ocenit ty ukrajinské hrdiny, kteří už naši zemi čistí od min. A spolu s našimi hrdiny je to i malý sapér Patron, který pomáhá nejen zneškodňovat výbušniny, ale také učí naše děti nezbytným bezpečnostním pravidlům v oblastech, kde mohou být miny," citovala Zelenského agentura Reuters.

Související obsah

Jack Russell teriér se jménem Patron se během války na Ukrajině stal psí legendou. Od 24. února, kdy ruská vojska vstoupila do země, se Patronovi podařilo odhalit více než 200 výbušnin. Na sociálních sítích se šíří videa Patrona při práci a pochvalné komentáře Ukrajinců, kteří mu děkují za jeho obětavou práci.

Patron pomohl zneškodnit také výbušniny v okolí Černihivu: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz