Domácí

Vlaky zastavily jen pár metrů od sebe. Situaci zavinila zřejmě nepozornost

Srážce dvou vlaků se podařilo na poslední chvíli zabránit u Benešova nad Ploučnicí na Děčínsku. Vlaky zastavily pouhých 20 metrů od sebe. Jeden ze strojvedoucích pravděpodobně projel návěstidlo na červenou.

Do srážky dvou vlaků chybělo jen asi 20 metrů. Případ se stal v neděli v podvečer mezi Benešovem nad Ploučnicí a Františkovem nad Ploučnicí. Strojvedoucí začali prudce brzdit, aby stihli soupravy zastavit. Cestující museli soupravy opustit, nikomu se nic nestalo.

"Došlo k nedovolené jízdě rychlíku, který jel z Liberce do Ústí nad Labem. Vyjel proti protijedoucímu vlaku, také rychlíku. Ten jel v opačném směru, tedy z Ústí do Liberce. Vlaky zastavily zhruba 18 metrů od sebe. Ta nehoda se obešla bez zranění, a dokonce i bez hmotných škod," informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Související obsah

Inspektoři Drážní inspekce teď zjišťují příčiny, proč jeden z vlaků nezastavil tam, kde měl, a vjel na kolej, kudy projížděla jiná souprava.

Podle výpovědi svědků strojvedoucí zřejmě přehlédl návěstidlo, kde svítila červená a zakazovala další jízdu. Provoz na kolejích byl zastaven přibližně na tři hodiny.

luk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz