Videoreportáž

95 metrů nad zemí. Lidé se poprvé prošli po nejdelším visutém mostě pro pěší na světě

V pondělí byl oficiálně představen nejdelší lanový most pro pěší na světě. Přetíná Mlýnské údolí na Dolní Moravě na úbočí Králického Sněžníku. Unikát měří 721 metrů a v nejvyšším bodě je 95 metrů nad zemí. Most je jednosměrný a svou délkou překonal o víc než 200 metrů visutou lávku pro pěší v severním Portugalsku, která dosud držela prvenství.

ded, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k odstrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz