Zahraničí

Hudební legenda Nick Cave v slzách. Přišel o druhého syna

Hudební legenda Nick Cave v slzách. Přišel o druhého syna
Jethro Cave Zdroj: Profimedia

Další tragédie otřásla životem slavného zpěváka Nicka Cavea. Ve 31 letech zemřel jeho nejstarší syn Jethro. Před sedmi lety se přitom Cave musel vypořádat se ztrátou 15letého syna Arthura.

"S velkým zármutkem mohu potvrdit, že můj syn Jethro zemřel. Byli bychom v tuto chvíli vděční za respektování soukromí rodiny," uvedl v krátkém prohlášení frontman kapely The Bad Seeds Nick Cave. Příčinu úmrtí však rodina nezveřejnila.

Jethro Lazenby se narodil v australském Melbourne v roce 1991. Jak upozornil portál The Guardian, o tom, kdo je jeho otec, se Jethro dozvěděl až ve svých osmi letech. "Byla to těžká doba, ale nakonec to dopadlo skvěle. K mé lítosti jsme v prvních letech kontakt nenavázali. Ale teď máme skvělý vztah," řekl Cave v rozhovoru v roce 2008.

Související obsah

Jethro se věnoval modelingu, zahrál si ve filmu Corroboree z roku 2007 nebo Moje malá princezna z roku 2011. V posledních letech se však živil především jako fotograf.

Nejstarší syn Nicka Cavea v letošním dubnu skončil ve vězení poté, co napadl svou matku. Mladíkovi byla také diagnostikována schizofrenie. Soud mu navíc nařídil léčbu závislosti na návykových látkách a zakázal mu kontakt s matkou na dva roky. V květnu byl poté propuštěn na kauci.

Jethro je už druhým ze čtyř synů hudební legendy, který zemřel předčasně. Před sedmi lety tragicky zahynul 15letý Arthur. Ten se zřítil ze 180 metrů vysokého útesu na pláž v Brightonu.

Nick Cave se proslavil jako zpěvák kapely The Bad Seeds. Jeho největším hitem byl však duet se zpěvačkou Kylie Minogue s názvem Where the Wild Roses Grow.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz