Zajímavosti

Neumíte se zbavit mravenců v domácnosti? Tento trik vám pomůže

Neumíte se zbavit mravenců v domácnosti? Tento trik vám pomůže
Mravenci Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Současné teplé počasí vyvolalo nebývalou aktivitu mravenců. V přírodě jsou nepostradatelní, ale pokud se objeví doma, začínají problémy, umí totiž zalézt i do toho nejtemnějšího kouta. Uživatelé sociální sítě Facebook však teď přišli s trikem, jak se jich zbavit nadobro, a to bez drahých přípravků.

Mravenci se mohou zdát neškodní, ale lidem často znepříjemňují životy. Peklo nastane, když se dostanou do domů a zabydlí se ve spárách nebo mezi odpadky. Facebooková skupina s názvem Úklidové tipy paní Hinchové ale přišla s levným a jednoduchým trikem, jak se tohoto hmyzu zbavit.

Místo drahých postřiků na mravence prosazují uživatelé v diskusi mastek, což je velmi odolný minerál. Informaci přinesl web topky.sk. Uživatelka Jane Simmonsová se do konverzace zapojila se zkušeností, že když nasypala prášek z mastku ke vchodům, nemusela dokonce několik let problémy s mravenci řešit.

Související obsah

Účinnost mastkového prášku si vychvalovali i další komentující, doporučují ho nasypat okolo vstupů do domu. Nerost má navíc domácnost chránit před nevítanými hosty i po několik let, nesmí se však namočit. Pokud se tak stane, je třeba prášek vyměnit. 

Celý trik funguje proto, že prášek přeruší feromon v mravenčí stopě a při kontaktu se absorbuje mravencům do pokožky, čímž ucpe jejich dýchací cesty a zahubí je.

Velikou výhodou mastku při zbavování se mravenců je jeho šetrnost k okolí. Na rozdíl od mnohdy jedovatých sprejů na mravence je tento minerál bezpečný pro děti i domácí mazlíčky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz