Krimi

Muž v autě pašoval přes 12 tisíc prášků na výrobu pervitinu. Hrozí mu 10 let

Nečekaně skončila pro hlídku celní správy kontrola osobního auta na Olomoucku. Ve městě Štíty zastavila řidiče, který převážel velké množství léků. Z nich by bylo možné vyrobit až kilogram pervitinu.

Celníci na pomezí Olomouckého a Pardubického kraje zastavili osobní auto, které mělo napěchovaný kufr. Řidič s celníky normálně komunikoval, byl ochotný a přiznal, že se vrací z nákupů ze sousedního Polska.

Celníci muži řekli, aby jim ukázal, co všechno veze. V tom šofér neviděl problém. Dokonce chtěl igelitové pytle s nákladem otevřít. Když ale některé z nich z kufru vyskládal ven, všimli si celníci větších papírových krabic.

Související obsah

V tomto případě se už ale muži do jejich otevírání moc nechtělo. Snažil se hlídku přesvědčit, že v nich veze sklo. Celníci ale naléhali, ať otevře alespoň jednu. Když to udělal, bylo jasné, že v nich nepřeváží sklo, ale prášky, ze kterých se dají vyrobit drogy, konkrétně pervitin. A nebylo by ho zrovna málo, z více než 12,5 tisíce kusů tablet by se dal vyrobit skoro kilogram této drogy.

Pervitin by se na černém trhu dal prodat zhruba za 900 tisíc korun. Šofér ale místo výdělku musí počítat s vězením, teď mu hrozí až 10letý trest.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz