Krimi

Ostrá potyčka v centru Jablonce. Starší muž zemřel po převozu do nemocnice

Ostrá potyčka v centru Jablonce. Starší muž zemřel po převozu do nemocnice
Ilustrační fotografie Zdroj: AKTU.cz

Tragicky skončila v noci na středu potyčka dvou mužů v Jablonci nad Nisou. Jeden z nich nakonec skončil s vážným zraněním v nemocnici, kde později zemřel.

Policisté přijali oznámení ve středu po půl třetí ráno s tím, že zdravotníci vyráží ke zraněnému muži do Liberecké ulice v Jablonci nad Nisou. "Na základě našeho prvotního šetření bylo zjištěno, že před jedním z domů se dva muži ve věku 20 a 39 let vzájemně nejprve slovně a poté i fyzicky napadali," uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Starší z dvojice skončil v péči záchranářů. "Jednalo se o fyzické napadení. Muže jsme s vážným poraněním a v kritickém stavu převezli," sdělil mluvčí záchranářů Michael Georgiev. Muž v nemocnici na následky zranění zemřel. 

Související obsah

Nařízena byla soudní pitva. Policisté zadrželi 20letého muže. "Kriminalisté z Odboru obecné kriminalisty Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, kteří nyní intenzivně šetří veškeré okolnosti události, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného činu násilného charakteru," doplnila Sochorová.

Další informace však kriminalisté k případu vzhledem k probíhajícímu trestnímu řízení odmítli poskytnout.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz