Krimi

Žena naletěla podvodníkům. Kamarádství na internetu ji stálo 4,5 milionu korun

Žena naletěla podvodníkům. Kamarádství na internetu ji stálo 4,5 milionu korun
Mobilní telefon Zdroj: TV Nova

Případ, kterým se zabývají kriminalisté z Českých Budějovic, zní až neuvěřitelně. Žena si na internetu dopisovala se čtyřmi podvodníky, kteří se vydávali za ropného inženýra nebo armádního lékaře. Vždy se od nich nechala zlákat na investování a poslala jim celkem 4,5 milionu korun.

Žena z Českých Budějovic chtěla po rozvodu začít nový život. Na facebooku se v minulém roce seznámila s Dannym, který o sobě tvrdil, že je ropný inženýr, pracující na lodi v Turecku, a sám se stará o nemocného syna. Žena se s ním spřátelila a morálně jej podporovala.

Údajný ropný inženýr Danny jí po čase nabídl, že by mohla investovat v oblasti bitcoinových transakcí, a ona s tím souhlasila. Přišla tak o více než dva miliony korun. "Tím však příběh nekončí. Podobně žena komunikovala ještě s dalším webovým kamarádem Rodym, pak s Oliem a Andym," informoval policejní mluvčí Jiří Matzner. 

Související obsah

​I tito další "kamarádi" ženě pokaždé tvrdili, že pro ni mají výhodnou nabídku na investici či podnikání v České republice. "Nakonec byl vše jen dobře promyšlený podvod. Ženu tak v součtu tito "kamarádi na dálku" připravili o 4 500 000 korun," dodal Matzner.

Policisté neustále znovu a znovu upozorňují na podobné případy a snaží se lidi varovat, aby byli na internetu při navazování kontaktů s neznámými lidmi ostražití. Tento konkrétní případ kriminalisté vyšetřují jako podvodné jednání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz