OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Ptáci nebo život lesa zpovzdálí, a přitom se všemi detaily

Ptáci nebo život lesa zpovzdálí, a přitom se všemi detaily
Zdroj: CANON CZ s.r.o.

Z posedu nebo na dálku, profesionál nebo amatér, techniku pro myslivce vybírejte s rozmyslem.

Ať už sledujete ptáky nebo život lesa, s dalekohledy Canon se dostanete tak blízko, jak potřebujete. Pokud se považujete spíš za ornitologa, bude vám stačit dalekohled s 8- nebo 10násobným zvětšením. Je lehký, budete se moci rychle přesouvat a dostatečně rychle se rozhlížet. Modely s 12- a 14násobným zvětšením jsou skvělé pro sledování menších ptáků nebo divoké zvěře z větší vzdálenosti. Myslivci ji ocení při pozorování stád, kdy snadno rozeznají detaily ohledně kondice či stáří jednotlivých kusů.

Zdroj: CANON CZ s.r.o.

I kdyby srnka najednou byla na dosah ruky

Černo-zelená barva dalekohledů Canon neodráží světlo. Co je však důležitější, pogumovaný povrch zabraňuje vyklouznutí přístroje i po delším držení a zároveň se dá dobře ovládat v rukavicích. Oblé, ergonomicky tvarované, dobře vyvážené tubusy padnou do ruky.

Čočky dostaly povrchovou úpravu Super Spectra, která přispívá k věrnému zobrazení barev i kontrastních rozdílů. Díky kombinaci optických členů typu Field Flattener s hranolovou optikou Canon Porro II Prism se můžete těšit z obrazu s vysokým rozlišením a minimálním zkreslením v celém zorném poli – detaily uvidíte čistě od středu až po okraje záběru. Možnost dioptrické korekce je samozřejmostí.

Zdroj: CANON CZ s.r.o.

Díky stabilizaci uvidíte mnohem více

Canon si získal srdce lovců zejména technologií optické stabilizace obrazu, která disponuje u většiny modelů dvěma režimy. Standardní slouží k eliminaci pohybu rukou při zaměřování dalekohledu na sledovaný objekt, případně k nerušenému pozorování krajiny (tedy širšího zorného pole).

Jakmile pozorujeme cíl, spustíme režim Powered IS, který zajistí stabilní pohled na bodový cíl tím, že koriguje mikropohyby jako dýchání nebo únava rukou při delším stání bez stativu. Díky dvoustupňové eliminaci chvění bude obraz ostřejší a čistší.

Oddaný a praktický pomocník

Na jeden pár tužkových nebo 3V lithiových (knoflíkových) baterií zvládne dalekohled pracovat až deset hodin nepřetržitého pozorování a k dalekohledu dostanete krytku objektivů, textilní brašnu a popruh, který je zároveň i řemenem brašny. Díky hmotnosti do 1 kilogramu (například model 10x32 IS váží s krytkou, bateriemi a popruhem 885 g) je práce s dalekohledem příjemná.

 

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz