Zahraničí

Další útok medvědice na Slovensku! Turistovi rozdrásala celé tělo

Útoků medvědů na Slovensku přibývá. Tentokrát medvědice napadla dva turisty u Hriňové na středním Slovensku. Na pomoc jim musel vyrazit i záchranářský vrtulník.

Pro dva zraněné turisty ve středu odpoledne vyrazila slovenská záchranná služba spolu s hasiči. Oba muži byli totiž v těžko přístupném terénu. Záchranáři je hledali na dvou čtyřkolkách.

"Jeden z mužů nám zavolal na tísňovou linku 155 a řekl, že je napadla medvědice. Na pomoc jsme vyslali pozemní i letecké záchranáře," uvedla pro redakci TN.cz mluvčí slovenské zdravotnické záchranné služby Alena Krčová.

Související obsah

​Jeden ze zraněných musel být transportován vrtulníkem do nemocnice. "První muž utrpěl zranění ramene a ruky, druhý muž měl poraněnou hlavu a mnohočetná zranění po celém těle. Vzhledem k jeho vážnému zdravotnímu stavu ho museli záchranáři uvést do umělého spánku," dodala Krčová.

V poslední době útoků medvěda na člověka na Slovensku přibývá. Podle webu tvnoviny.sk byl proto na místo útoku vyslán i zásahový tým Státní ochrany přírody Slovenské republiky.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz