Videoreportáž

Poslanci jednali o odkladu části nového stavebního zákona. Řešili i uprchlíci

Poslanecká sněmovna jedná o uprchlické krizi. Řeší se vnitřní bezpečnost, sociální péče nebo zajištění ubytování pro uprchlíky. Poslanci mají tento týden už jednu podobnou debatu za sebou. Ministři ale v úterý večer na protest proti řeči předsedy opozičního hnutí SPD Tomia Okamury odešli ze sálu, protože jeho projev byl podle nich xenofobní. Jaká další témata řeší Sněmovna v pátek, se dozvíte v reportáži.

gwe, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k odstrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz