Domácí

Mladý řidič srazil dvojici s miminkem. Dítě je ve vážném stavu

Mladý řidič srazil dvojici s miminkem. Dítě je ve vážném stavu
Nehoda na Trutnovsku Zdroj: Policie ČR

Vážným zraněním miminka, mladé ženy a muže skončila ve čtvrtek v Královehradeckém kraji neopatrná jízda 19letého řidiče. Kojence musel do nemocnice dopravit vrtulník.

Zřejmě neopatrnost 19letého řidiče způsobila vážná zranění kojenci, 25leté ženě a 26letému muži. Nehoda se stala po třetí hodině odpoledne mezi obcemi Bílá Třemešná a Třebihošť na Trutnovsku.

"K nehodě došlo pravděpodobně tak, že řidič auta značky VW Golf jedoucí směrem na Třebihošť nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, kdy při stoupání a projíždění pravotočivé zatáčky dostal smyk. Vozidlo vyjelo vpravo mimo vozovku, kde narazilo do stojících chodců. Dále najelo na vyvýšený břeh a převrácené na bok dopadlo zpět na silnici," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Související obsah

Nemluvně musel do nemocnice transportovat vrtulník, mladou dvojici pak převezla záchranná služba. Řidič, u kterého policisté vyloučili alkohol dechovou zkouškou, vyvázl spolu s nezletilou spolujezdkyní s lehkými zraněními. I ta si však vyžádala nutnou hospitalizaci.

"Policisté na vozidle odhadli škodu na 35 tisíc a na kočárku 2 000 korun. Komunikace byla na více než dvě hodiny zcela uzavřena. Přesná příčina nehody je předmětem dalšího šetření trutnovských policistů," dodala Kormošová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz