Domácí

Mladý řidič srazil dvojici s miminkem. Dítě je ve vážném stavu

Mladý řidič srazil dvojici s miminkem. Dítě je ve vážném stavu
Nehoda na Trutnovsku | Zdroj: Policie ČR

Vážným zraněním miminka, mladé ženy a muže skončila ve čtvrtek v Královehradeckém kraji neopatrná jízda 19letého řidiče. Kojence musel do nemocnice dopravit vrtulník.

Zřejmě neopatrnost 19letého řidiče způsobila vážná zranění kojenci, 25leté ženě a 26letému muži. Nehoda se stala po třetí hodině odpoledne mezi obcemi Bílá Třemešná a Třebihošť na Trutnovsku.

"K nehodě došlo pravděpodobně tak, že řidič auta značky VW Golf jedoucí směrem na Třebihošť nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, kdy při stoupání a projíždění pravotočivé zatáčky dostal smyk. Vozidlo vyjelo vpravo mimo vozovku, kde narazilo do stojících chodců. Dále najelo na vyvýšený břeh a převrácené na bok dopadlo zpět na silnici," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Související obsah

Nemluvně musel do nemocnice transportovat vrtulník, mladou dvojici pak převezla záchranná služba. Řidič, u kterého policisté vyloučili alkohol dechovou zkouškou, vyvázl spolu s nezletilou spolujezdkyní s lehkými zraněními. I ta si však vyžádala nutnou hospitalizaci.

"Policisté na vozidle odhadli škodu na 35 tisíc a na kočárku 2 000 korun. Komunikace byla na více než dvě hodiny zcela uzavřena. Přesná příčina nehody je předmětem dalšího šetření trutnovských policistů," dodala Kormošová.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz