Krimi

U recidivisty našli stovky kradených věcí. Není mezi nimi i ta vaše?

Stovky kradených věcí našli kriminalisté u 61letého recidivisty a teď se snaží vypátrat jejich majitele. Muž je ve vazbě a je obviněn z několika vloupání.

Policisté u recidivisty při domovních prohlídkách našli 600 věcí, které pocházejí z krádeží. Všechny věci zadokumentovali, vyfotografovali a teď hledají jejich majitele. "Seznam odcizených věcí občané najdou na stránkách královéhradecké policie v sekci zpravodajství," uvedla mluvčí policie Šárka Pižlová.

Jednašedesátiletý recidivista už byl za krádeže a vloupání v minulosti ve vězení. Na svobodě je od roku 2020, ale zákony začal porušovat znovu. Za poslední půl rok se podle obvinění vloupal nejméně do osmi chat, chalup a zemědělských usedlostí, kde kradl vše, co mu přišlo pod ruku.

Související obsah

​Vzhledem k množství ukradených věcí je ale velmi pravděpodobné, že se vloupal do mnohem většího počtu objektů. Mezi stovkami nakradených věcí jsou obrazy, nářadí, motorové pily nebo nádobí. Pokud se podaří majitele věcí najít, počet skutků ještě naroste.

Muž je nyní ve vazbě, kde čeká na obžalobu a soud. "Za majetkovou trestnou činnost už byl v minulosti odsouzen a teď mu za to hrozí až tříleté vězení," doplnila Pižlová.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz