Domácí

Honzík (11) pomohl v Praze ztracenému chlapečkovi. Polohu policii udal pomocí lampy

Chvályhodně se zachoval teprve 11letý Honzík z Prahy. O pomoc ho totiž požádal čtyřletý chlapeček s tím, že se ztratil mamince. Oslovený ani chvíli neváhal a vše nahlásil policistům. Polohu jim navíc udal pomocí lampy.

Pražští policisté přijali od 11letého hocha oznámení v úterý 3. května. "Uvedl, že nalezl malého chlapečka, který se ztratil mamince a potřeboval pomoc," sdělil policejní mluvčí Jan Rybanský.

Honzík mimo jiné zjistil, jak se ztracené dítě jmenuje a jak dlouho je samotné. Navíc policistům sdělil také přesnou polohu toho, kde se nachází. "K tomu využil číslo sloupu veřejného osvětlení," vysvětlil Rybanský.

Související obsah

Ještě před příjezdem hlídky si chlapečka vyzvedla jeho maminka. Zachránce však i přesto z místa neodešel a počkal na příjezd policistů tak, jak slíbil. Těm pak celou příhodu odvyprávěl. "Vyslechl si poděkování za příkladné chování k někomu, kdo potřeboval pomoci,“ uzavřel Rybanský.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz