Videoreportáž

Mládě žirafy se narodilo s vadou kloubu. Dostalo upravené lidské ortézy

Ortopedka Ara Mirzaianová má za sebou svůj životní zákrok. Za svou kariéru nasazovala ortézy různým lidem, od paralympioniků po děti se skoliózou, ale žirafí mládě Msituni bylo jejím prvním zvířecím pacientem. Narodilo se 1. února v USA v San Diego Zoo Safari Park v Escondidu s vadou kloubu na přední noze. Ošetřovatelé se báli, že by mohlo zemřít, kdyby se s tím nic brzy neudělalo. S takovým zraněním neměla zoo doposud žádné zkušenosti, a tak se obrátili na odborníky z lidské ortopedie.

cej, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz