Domácí

Hořící stará matrace vyhnala lidi z paneláku v Mostě

Hořící stará matrace vyhnala lidi z paneláku v Mostě
Plameny a dým chodbu značně poškodily Zdroj: HZS Ústeckého kraje

Kvůli požáru staré matrace na chodbě panelového domu v Mostě muselo být v pátek večer evakuováno 60 lidí. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu.

Hořet začalo před 22. hodinou v přízemí paneláku na třídě Budovatelů v centru města.

K zásahu se sjelo osm jednotek hasičů, ze silně zakouřeného domu musely evakuovat 60 nájemníků. Dvěma z nich ošetřili záchranáři popáleniny na rukou, uvedl na webu HZS Ústeckého kraje.

​Trable způsobila hořící stará matrace, plameny a dým citelně poškodily část chodby. Hasiči požár lokalizovali za necelou půlhodinu. Kvůli velkému počtu nasazených jednotek museli vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu.

Příčinu ohně a vzniklou škodu zjišťuje hasičský vyšetřovatel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz