Domácí

Zemřela herečka Durnová. Hrála oblíbené babičky i v Policii Modrava

Zemřela herečka Durnová. Hrála oblíbené babičky i v Policii Modrava
Marie Durnová Zdroj: Vladimír Kiva Novotný, se svolením Národního divadla v Brně

S herečkou Marií Durnovou se v neděli rozloučil svět divadla i filmu. Herečka Národního divadla v Brně zemřela nad ránem ve věku 78 let. Diváci televize Nova ji mohli znát například ze seriálů Policie Modrava nebo Kriminálka Anděl.

Smutnou zprávu o skonu herečky Marie Durnové oznámilo v neděli Národní divadlo v Brně. Osmasedmdesátiletá herečka zemřela v neděli nad ránem. "S lítostí oznamujeme, že dnes nad ránem zemřela Marie Durnová," uvedlo divadlo na svém facebooku. Příčinu smrti neuvedlo.

Durnovou mohli diváci televize Nova zahlédnout například v seriálu Policie Modrava. Vystoupila ale také v Kriminálce Anděl nebo v Dokonalém světě. Posledním filmem, ve kterém si zahrála, byla česká pohádka s pohanskými motivy Největší dar.

Marie Durnová si v roce 2015 zahrála v seriálu Policie Modrava:

Jejím skutečným domovem ale byly parkety divadla. Už jako dítě začala hrát v divadle v rodném Brně. Odtud se dostala přes Wolkerovo divadlo i divadlo ABC zpět domů do Brna. V něm zazářila například jako Babička v Jiráskově Lucerně nebo Vévodkyně z Yorku v Shakespearově Richardovi III.

​V roce 2020 si zahrála také v seriálu TV Nova Specialisté:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz