Domácí

Herec Ondřej Vetchý slaví kulatiny. Ve které roli ho máte nejraději? ANKETA

Herec Ondřej Vetchý slaví kulatiny. Ve které roli ho máte nejraději? ANKETA
Zdroj: TV Nova

Herec mnoha slavných rolí slaví 60. narozeniny. Ondřeje Vetchého můžete znát z více než dvaaosmdesáti filmů, řady seriálů a z divadla. Jednou z jeho nejslavnějších rolí je například ta v seriálu Okresní přebor, kde ztvárnil kapitána týmu Slavoj Houslice Jirku Luňáka.

Jeden z nejslavnějších českých herců Ondřej Vetchý se narodil 16. května 1962 v Jihlavě. V roce 1984 vystudoval pražskou konzervatoř. Před kameru se ale dostal poprvé již v roce 1978, kdy ho režisér Jiří Hanibal obsadil do role jednoho ze spolužáků ve filmu Leť, ptáku, leť!.

Jednu ze svých nejslavnějších rolí ztvárnil v legendárním filmu S čerty nejsou žerty, ve kterém se proměnil v čerta Janka, který měl za úkol přinést do pekla Dorotu Máchalovou. Další z jeho slavných hereckých vystoupení je postava Jirky Luňáka v seriálu Okresní přebor.

Související obsah

​Za svůj výkon ve filmu Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka dostal dokonce Českého lva za nejlepší mužský výkon ve vedlejší roli. Jednou z jeho nejlépe hodnocených rolí na filmově specializovaném webu ČSFD je řidič tramvaje ve filmu Obecná škola.

Podle tohoto portálu, který cílí na české a slovenské diváky, je Vetchý 69. nejoblíbenějším hercem na celém světě. První místo obsazuje Američan Johnny Depp. Mezi českými herci je pak Vetchý na 5. místě za Ivanem Trojanem, Rudolfem Hrušínským, Zdeňkem Svěrákem a Karlem Rodenem. Mezi českými herečkami je nejoblíbenější Aňa Geislerová.

Související obsah

​Jeho role se v posledních letech začaly měnit. Z floutků a veselých darebáků se přesunul k vážnějším tématům. Například ve filmu Příběh kmotra, kde po boku Lukáše Vaculíka ztvárnil mafiána Františka Vedrala, který nechal své nepřátele zabíjet na zakázku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz