OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Kůži vám prohlédne lékař – zdarma a na náměstí

Pigmentová znaménka mohou znamenat i smrtelnou nemoc. Nepodceňujte je a nechejte se včas vyšetřit.

Pokud pozorujete, že se vám znaménko zvětšuje nebo vystupuje do výšky, mění své zabarvení, nebo dokonce krvácí, svědí, tvoří se na něm strup, dlouho se nehojí, nebo pokud jste objevili nové znaménko, které se stále mění, s vyšetřením rozhodně neotálejte.

Možná máte zhoubný melanom kůže. Ten je nejčastějším a zároveň nejnebezpečnějším druhem rakoviny kůže. Začíná totiž relativně brzy metastázovat do dalších částí a orgánů lidského těla. Odhalit tuto nemoc včas je proto nesmírně důležité a může vám zachránit život.

Zdroj: Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Zadarmo na ulici

Bezplatné vyšetření mateřských znamének nabízí přímo v ulicích velkých měst Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP). Kampaň Spolu proti melanomu ČPZP odstartovala 11. května a bude ukončena 9. června 2022.

Na této akci třetí největší zdravotní pojišťovna v ČR spolupracuje s vybranými městy a lékaři dermatology. Ti všem zájemcům zkontrolují pigmentová znaménka ve speciálním stanu umístěném na náměstí nebo na jiném frekventovaném místě. Kampaň poběží v 15 městech České republiky.

Nabídka bezplatného preventivního vyšetření kůže začala 11. května v Olomouci. Další možnost budou mít obyvatelé či návštěvníci měst Prostějov, Zlín, Kroměříž, Liberec, Kladno, Plzeň, Znojmo, Jihlava, České Budějovice, Tábor, Opava, Havířov, Frýdek-Místek a Ostrava, kde kampaň ve čtvrtek 9. června skončí.

Lékaři budou v daném městě k dispozici vždy od 10 do 17 hodin. Odborným garantem projektu je ostravská ordinace Zdravá kůže.com. Vůbec poprvé toto bezplatné vyšetření kůže napříč republikou pojišťovna uspořádala v roce 2016. Kvůli epidemii koronaviru se v letech 2020 a 2021 akce neuskutečnila. Letošní kampaň se tak koná popáté.

Zdroj: Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Doprovodný program s odbornými radami

Lidé, kteří na vyšetření přijdou, si také mohou například nechat změřit množství tukové a svalové tkáně v těle nebo provést samovyšetření prsou na silikonovém modelu. Rovněž si budou moci nechat odborně poradit, jak se chránit před sluncem.

Při kampani Spolu proti  melanomu ČPZP vyšetří každého zájemce bez ohledu na to, zda je pojištěnec ČPZP nebo je registrován u jiné zdravotní pojišťovny. Během minulého, tedy čtvrtého ročníku konaného v roce 2019, zdravotníci vyšetřili 6 600 osob. Podezřelý nález se našel u více než pěti procent z nich. Další informace o akci jsou dostupné na stránkách kampaně Spolu proti melanomu.

Zdroj: Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz