Domácí

Neštěstí na dovolené v Norsku: Uznávaný lékař z Brna zemřel při autonehodě

Neštěstí na dovolené v Norsku: Uznávaný lékař z Brna zemřel při autonehodě
Profesor Libor Paša Zdroj: Úrazová nemocnice Brno

Úrazová nemocnice v Brně v pondělí informovala prostřednictvím tiskové zprávy o tragickém úmrtí traumatologa a chirurga Libora Paši. Lékař jel v neděli odpoledne spolu s dalšími cestujícími autem na letiště v Norsku, odkud se měl vracet z dovolené. Auto se během cesty tunelem Steigen srazilo s traktorem, na místě po srážce zůstali čtyři mrtví včetně Paši.

Vedení nemocnice se o úmrtí lékaře dozvědělo od jeho blízkého přítele v pondělí dopoledne. Obratem o něm informovalo všechny zaměstnance. "Po stránce odborné, zejména v oblasti artroskopií, byl velice uznávanou osobností nejen v rámci České republiky, ale i v okolních zemích," uvedl k úmrtí Paši primář oddělení traumatologie Radek Veselý. Dodal, že Paša byl velmi společenský člověk, který nikdy nezkazil žádnou zábavu.

Profesor Paša bude chybět i jeho dalším kolegům. "Je to tragédie pro Úrazovku, protože to byla osobnost. Uměl si užít život, hodně cestoval, žil rodinou. Byl bezesporu vzor pro své kolegy," vzpomínala na zesnulého Pašu hlavní sestra Úrazové nemocnice Andrea Lišková. Zdravotníci z Úrazové nemocnice Brno zřídili ve druhém patře hlavní budovy pietní místo, kam umístili i kondolenční knihu.

Související obsah

​Lékař Libor Paša působil v Úrazové nemocnici v Brně od roku 1993. Zpočátku byl vedoucím lékařem oddělení traumatologie, kde se později stal primářem. Od roku 2015 byl přednostou Kliniky traumatologie Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.

Paša byl jedním z průkopníků novějších metod atroskopií a členem atroskopické společnosti. Několik let byl také lékařem basketbalové reprezentace žen České republiky. V březnu byl jmenován profesorem v oboru chirurgie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz