Domácí

Libuška si ho přivedla nahoru. Slavní vzpomínají na Josefa Abrháma

Josef Abrhám odešel za Libuškou Šafránkovou, kterou přežil o 11 měsíců. Herec po dlouhodobém boji s vážnými zdravotními potížemi zemřel v pondělí večer. Ve speciálním vysílání TN LIVE promluvila řada přátel slavného hereckého páru, kteří na ně vzpomínají jenom v nejlepším.

Česká herecká scéna i fanoušci pláčou. V pondělí zemřel jeden z nejoblíbenějších herců Josef Abrhám. Prohrál statečný zápas se zdravotními komplikacemi, bylo mu 82 let.

Zpráva o Abrhámově smrti zdrtila herečku Jiřinu Bohdalovou. "Co k tomu říct. Takový vztah, jaký měli Pepík s Libuškou... Tak to se dalo očekávat, že ona si ho nahoru přivede. Takový vztah nemůže končit tak, že jeden tady zůstane a druhý bude nahoře," řekla smutně Bohdalová.

Bohdalovou jeho skon rozesmutnil, ale nepřekvapil. "Pepa na tom nebyl dobře a všechno to začalo Libuškou. To ho absolutně zničilo," podotkla. "Mně je to strašně líto," uzavřela.

Související obsah

​Na Abrháma zavzpomínal i režisér Jiří Strach, v jehož filmu Anděl Páně 2 si zahrál svatého Josefa. "Nad hlavou už nemá křídou namalované parohy, ale korunu herecké i lidské slávy," uvedl Strach.

"Prožila jsem řadu vzpomínek na naší spolupráci. Josef byl mimořádně inteligentní herec, člověk s ušlechtilou duší a projevem. Nikdy nenavodil sebemenší konfliktní atmosféru na place," řekla herečka Iva Janžurová. "Od smrti své milované Libušky prožíval velký splín a patrně neměl už v sobě mnoho chuti pokračovat. Spíš se chtěl vypravit za svou milovanou Libuškou," dodala.

Smutná zpráva neminula ani politiky. "Vzpomínám na jeho herecké umění, spoustu ikonických rolí, jeho velkou noblesu, šarm a nadhled. Čest jeho památce," napsal ministr kultury Martin Baxa (ODS). "Pane Abrháme, Vaše filmy tu budou navždy. Díky za vše, odpočívejte v pokoji," připojil se expremiér Andrej Babiš (ANO).

O jeho významu s námi mluvil ministr kultury Martin Baxa:

Na Josefa Abrháma zavzpomínala i herečka Iva Janžurová:

Poslechněte si, jak slavní vzpomínají na Josefa Abrháma:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz