Domácí

Muž našel v Brně peněženku s 50 tisíci. Odevzdal ji strážníkům

Muž našel v Brně peněženku s 50 tisíci. Odevzdal ji strážníkům
Zdroj: profimedia.cz

Šestadvacetiletý muž našel v brněnských podzemních garážích na zemi peněženku plnou dokladů a desítek tisíc korun. Patřila ženě, která ji pár hodin předtím svěřila do rukou svému kolegovi. Ten ji však zapomněl na střeše auta a odjel.

V pondělí odpoledne muž (26) našel v podzemních garážích v centru města na zemi peněženku. Neváhal a odnesl ji na služebnu městské policie. Tam strážníci v peněžence kromě věrnostních kartiček, platební karty a osobních dokumentů našli celkem 54 696 korun.

"Městská policie si ověřila, že věci nepocházejí z trestné činnosti, a po sérii dotazů a telefonátů se jí podařilo sehnat kontakt na majitelku," vysvětlil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Peněženka patřila pětačtyřicetileté ženě, která velmi přesně popsala, co v peněžence bylo, a to včetně částky v hotovosti.

Související obsah

Žena požádala svého spolupracovníka, aby ten den částku vyzvedl. Před odjezdem z garáží peněženku položil na střechu auta, zapomněl na ni a nechal ji spadnout. "Špatné zprávy se obvykle často opakují a šíří se rychleji než ty dobré, což může zkreslovat dojem o celé společnosti. Ta však rozhodně není tak zkažená, jak si možná mnozí myslí," uzavřel Ghanem.

Podívejte se na fotografie hotovosti zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz