Zahraničí

Vážná nehoda na Slovensku. Po srážce autobusu a náklaďáku je devět zraněných

Na silnici mezi slovenskými městy Galanta a Sládkovičovo se ve středu ráno srazil nákladní vůz s autobusem. Podle tamních policistů se při nehodě zranil větší počet lidí. V péči lékařů měla skončit zhruba polovina z dvaceti pasažérů. Pro řidiče autobusu letěl vrtulník.

Hlavní silnici z Galanty do Sládkovičova ve středu ráno obousměrně uzavřela vážná dopravní nehoda. "Z neznámých důvodů došlo ke střetu kamionu Iveco a autobusu s asi 20 cestujícími. Po střetu skončil autobus mimo silnici a záchranáři z místa nehody přepravovali několik osob s vážným i lehkým zraněním," oznámili krajští policisté na facebooku.

Mezi zraněnými mají být pouze dospělí. V nemocnicích podle posledních zpráv skončila zhruba polovina pasažérů. "Záchranáři odvezli z místa nehody tři osoby s podezřením na vážné zranění a šest osob mělo utrpět lehká zranění. Řidič autobusu ve vážném stavu byl dopraven leteckou záchrankou do nitranské nemocnice," sdělili policisté.

Související obsah

​​Řidič kamionu se při nehodě nezranil. Štěstí měli i studenti z autobusu. Nic se jim nestalo a v jízdě mohli pokračovat náhradním autobusem.

Na pomoc zraněným vyrazil na místo traumatický tým i s policejními psychology. Příčiny nehody vyšetřovatelé stále zkoumají. Nehodu ale už začali vyšetřovat jako obecné ohrožení z nedbalosti.

"Žádáme řidiče, aby respektovali pokyny policie a vyhýbali se úseku objízdnými trasami," vyzvali dopoledne policisté. Nyní už je místo opět plně průjezdné.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz