Domácí

Hledá se hrdina! Muž po útoku vos bojoval o život. Zachránil ho neznámý cyklista

Do bezvědomí upadl muž, kterého napadl vosí roj na Prachaticku. Nebýt duchapřítomnosti cyklisty, který mu pomohl, zemřel by. Cyklistu teď hledá manželka zachráněného, aby mu poděkovala.

Událost se odehrála u malé obce Dub na Prachaticku. Příběh na sociální síti zveřejnila Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje. 

Rojem vos napadený muž dostal alergickou reakci a upadl do bezvědomí. Kolem něho zrovna projížděl na kole další muž, který zavolal záchrannou službu, a tím mu zachránil život.

Ve vzkazu, který napsala manželka zraněného muže záchranné službě, vyzývá zatím neznámého zachránce, aby se ozval, protože by mu chtěla osobně poděkovat. Slova díků samozřejmě poslala i záchranářům.

Související obsah

Ne vždy taková událost dobře dopadne. Před časem po útoku vos zemřel 66letý muž z Ostravska. Záchranáři se ho déle než hodinu pokoušeli oživit, i přes vynaložené úsilí se jim to ale nepodařilo.

Život ohrožující alergické reakce se podle záchranářů objevují asi u jednoho procenta dospělých, u dětí je to asi o polovinu více. Velký problém může bodnutí způsobit v ústech a na rtech, obecně v celé oblasti obličeje a krku. Rozhodující je vždy včasný zásah lékaře.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz