Krimi

Muž převážel nelegální migranty. Do jeho dodávky se jich vešlo třicet

Jihomoravští cizinečtí policisté v pátek při jedné z kontrol narazili na řidiče, který v dodávce nelegálně převážel třicítku migrantů. V pondělí kontrola odhalila dalších šest nelegálních migrantů v osobním autě. Policisté o tom informovali na svém webu.

Jihomoravští cizinečtí policisté od minulého pátku zajistili celkem 36 migrantů, kteří se do České republiky dostali nelegálně. "Pátek 13. nebyl šťastný pro dvaapadesátiletého muže a jeho devětatřicetiletou spolujezdkyni z východní Evropy," informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Dvaapadesátiletý muž nejdříve policistům při kontrole vyhověl, při žádosti o otevření dveří nákladového prostoru jeho dodávky Peugeot Boxer ale začal být nervózní. "V rozporu se všemi bezpečnostními předpisy a hlavně nelegálně převážel přes naše území pravděpodobně do Německa 30 migrantů z Libanonu, Afghánistánu, Somálska a Sýrie," doplnil Šváb.

Související obsah

​V pondělí pak policisté zastavili ke kontrole Volkswagen Golf, který řídil muž z východní Evropy. "Šest cizinců ze Sýrie a Libanonu se s řidičem vmáčklo do osobního auta pro 5 lidí," sdělil Šváb. Muž se teď zodpovídá z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Za jeho činy mu hrozí až pět let za mřížemi.

Nelegální migranti bývají po zajištění vráceni do země, odkud do Česka přijeli, případně do země, kde si požádali o azyl. O ten si mohou požádat i v České republice.

Cizinci cestovali i v kufru osobního auta:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz