Domácí

Ministr Gazdík navštívil školu v Bílině, která si kvůli šikaně najala ochranku

Nechvalně proslulou základní školu v Bílině, kterou musí hlídat ochranka, dopoledne navštívil ministr školství Petr Gazdík (STAN). Osobně přijel řešit situaci, protože studenti zde napadají učitele a běžná je také šikana mezi žáky. Oznámil, že spustí speciální projekt, který přibližně čtyřem stovkám škol poskytne téměř dvě miliardy korun na řešení agresivity, záškoláctví a šikany.

Ministr přijel krátce po deváté dopoledne. Vřelé přivítání působilo na škole, kde by se podle ředitelky bál o život i slavný Igor Hnízdo, velmi nezvykle. První, co při neohlášené kontrole viděl, byl zásah ochranky.

"Setkal jsem se i s žáky a viděl, jak funguje ta ochranka. V tomto případě zafungovala dobře, nečekejte, že narazíte na nějaké extrémy," řekl Gazdík. "Řešili jsme nějaký incident na školním hřišti. Nechci být v těchto věcech konkrétní," doplnila jej ředitelka školy Barbora Schneiderová.

Bílinská škola je první v Česku, kde na bezpečí žáků a učitelů musí ochranka dohlížet. A zřejmě by ji tam vedení školy neposílalo pro nic za nic. Podle rodičů tam je šikana na denním pořádku.

Související obsah

​"Jestli choděj i na WC ti sekuriťáci, to nevím, ale asi ne, protože kluk se jde vyčůrat a nastoupěj na něj tři kluci. Dneska zrovna," prozradil televizi Nova před několika dny otec jednoho ze žáků. "Ty děti je šikanujou tak, že jim zavřou dveře, takže nemůžou ani vyjít z toho záchodu," doplnila ho maminka jiných žáků.

Ministr se ve škole zdržel přibližně hodinu a půl a nějaká řešení prý s vedením školy našel. "Je to projekt, do kterého půjde celkem 1,8 miliardy korun pro 400 nejvíce znevýhodněných škol v ČR na personální věci, svačiny a obědy zdarma, které by měly motivovat rodiče k tomu, aby posílali děti do školy," prozradil Gazdík.

Jestli bude ochranka ve škole i v příštím školním roce, se rozhodne podle aktuální potřeby.

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz