Zajímavosti

Na Gotta zavzpomínal blízký přítel. Jeho poslední chvíle byly smutné, prozradil

Po více než dvou letech od smrti Karla Gotta mohou diváci opět nahlédnout do jeho soukromí, a to v dokumentu Karel Speciál, který zamířil na Voyo. O dojemné vzpomínky se podělil i jeho blízký přítel a kapelník Pavel Větrovec, se kterým spolupracoval čtyři desetiletí.

Pavel Větrovec byl léta součástí života legendárního zpěváka a každý den na něj vzpomíná. Stal se tak svědkem životní cesty zlatého slavíka, ale i jejího konce, kdy zpěvák zápasil s těžkou nemocí a snažil se nezklamat své blízké, spolupracovníky ani fanoušky.

"Chybí mi samozřejmě nesmírně, protože jsem s ním spolupracoval čtyři desetiletí, to zanechalo stopy i zvyklosti. Mnohdy ta spolupráce nebyla lehká, ale vzpomínám na to hrozně moc rád. Vždycky si řeknu zlatý Karel, zlatý Karel," popsal Větrovec svého přítele a jejich vzájemnou spolupráci.

Související obsah

Zavzpomínal i na těžké chvíle, kdy zpěváka začala těžká nemoc vysilovat a zmáhat. I přes to si do konce života udržel eleganci, humor a přívětivost.

"Karel přijel na zkoušku přesto, že mu nebylo dobře. Byl to furt Karel a chtěl vystoupení připravit tak, aby lidé byli nadšení. Bylo to pro mě trochu smutné, protože já jsem ve skrytu duše tušil, nebo vlastně věděl, že se blíží konec. Protože jsem ho znal tak dobře, bylo mi to docela jasné," litoval kamaráda v posledních chvílích života.

"Naše byly hlavně nekonečné diskuze o politice a historii. Karel byl v tomhle směru nesmírně sečtělý a měl neskutečné postřehy. Často jsem s ním nesouhlasil, ale často měl pravdu. I v různých konspiračních teoriích. Nakonec si říkám, sakra, ten Karel už tenkrát všechno věděl," pousmál se nad chvílemi strávenými se zpěvákem a společnými zálibami.

Dokument Karel Speciál najdete už nyní na Voyo!

Video zkoušky Karla Gotta s dcerou Charlottou:

Rebeca Anna Diatilová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz