Zahraničí

Útočník v Norsku pobodal kolemjdoucí. Zranil nejméně čtyři lidi

Neznámý útočník v pátek ráno napadl kolemjdoucí u obchodu na jihovýchodě Norska v oblasti Numedal. Jednoho člověka zranil těžce, další tři lehce. Policisté už podezřelého pachatele zadrželi, informovali o tom na twitteru.

Zhruba 80 kilometrů západně od Osla v obci Nore útočník v pátek pobodal nejméně čtyři lidi. Podle norské televize TV2 se incident odehrál u obchodu Joker. "Vyšel jsem z obchodu, když za rohem ze zadní části domu přiběhla žena. Hlasitě křičela," vypověděl televizi 63letý svědek, který si nepřál být jmenován.

Svědek si prý původně myslel, že ji píchla vosa, protože stála u odpadkového koše. "Rychle jsem si ale uvědomil, že situace je mnohem vážnější. Krátce nato jsem uviděl, že silně krvácí," řekl svědek s tím, že pak viděl další zraněné s něčím, co vypadalo jako bodná rána do paže.

Související obsah

Policie se o útoku dozvěděla v 8:47, o hodinu později na twitteru informovala, že podezřelého pachatele už zadržela. "Aktuálně jeden zraněn těžce, tři další zranění. Na získání dalších informací pracujeme," napsali policisté v příspěvku na sociální síti. U incidentu zasahovali také záchranáři a vrtulník.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz