Zajímavosti

Trapas ve slovenské televizi. Tohle si Vangelis nezasloužil

Trapas ve slovenské televizi. Tohle si Vangelis nezasloužil
Řecký skladatel Vangelis Zdroj: Profimedia

Moderátor slovenské televizní stanice RTVS Miroslav Frindt rozšířil své konto nešťastných přeřeků. Během ranního vysílání zkomolil název filmu, na kterém se podílel zesnulý hudební skladatel Vangelis. A trapas byl na světě.

Jednou z hlavních tváří zpravodajské relace RTVS je moderátor Miroslav Frindt. Diváky pravidelně informuje o aktuálním dění, občas mu ale lidově řečeno "ujede pusa". Na svém kontě má už několik méně i více úsměvných přeřeknutí, další si připsal tento týden během ranního televizního vysílání.

V noci na úterý zemřel ve věku 79 let řecký hudební skladatel Vangelis, celým jménem Evangelos Odysseas Papathanassiou. Na smutnou zprávu upozornil diváky, stejně jako celá řada jiných moderátorů, i Miroslav Frindt. Popletl ale názvy dvou filmů, na kterých se slavný skladatel hudebně podílel. Diváci se tak nestačili divit, co z jeho úst zaznělo, upozornil portál Topky.sk.

Související obsah

Záměny roku u životopisného snímku si téměř nikdo nevšiml, i když by znamenala, že Kryštof Kolumbus se vydal na cesty během druhé světové války. Chyba v názvu sportovního dramatu s náboženskou tématikou ale vzbudila větší rozruch.

​"(Vangelis) se proslavil především filmovou hudbou. Jeho skladby zazněly například v historickém snímku 1942: Dobytí ráje či ve sci-fi Blade Runner. Za hudbu k filmu Ohnivé kozy... tedy Ohnivé vozy získal i Oscara," zaznělo z úst moderátora.

Zkomolený název ho evidentně pobavil, protože nedlouho poté se krátce zasmál. Zatímco některé diváky slova moderátora pobavila, jiní je považují za ostudné a velmi nevhodné.

V případě Miroslava Frindta však nejde o první trapas podobného charakteru. V minulosti zaperlil, když prohlásil, že "hasiči ejaku... evakuovali na výbornou". Resort práce se zase podle něj zasadil o vznik nových erotických stránek. "Ministerstvo práce spustilo nové stránky porna... pomahameludom.sk a neprepustaj.sk," opravoval se.

Zesnulý skladatel svoje poslední chvíle prožil ve francouzské nemocnici, o jeho smrti informovala advokátní kancelář, která ho zastupovala. Podle řeckých médií se mu stal osudným covid-19. Další informace o životě i smrti skladatele najdete zde.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz