Krimi

Zfetovaný muž vyděsil děti před školou v Děčíně. Máchal kolem sebe nožem

Před základní školou v Děčíně se v pátek ráno mezi dětmi pohyboval muž s nožem v ruce. Šermoval s ním tak, že svědci incidentu měli obavy, aby někomu neublížil. Navíc byl podle policie pod vlivem drog. Do školy se naštěstí nedostal a nikomu se nic nestalo.

Přímo před vchodem základní školy v ulici Na Stráni v Děčíně se objevil muž s nožem. Začal s ním kolem sebe máchat a vypadalo to, že by mohl ublížit buď sobě, nebo i někomu jinému.

"Když jsem za ním vyběhl, tak jsem viděl, že to je člověk, který asi není úplně v pořádku. Držel nůž, odcházel směrem dolů. Volali jsme policii, ta přijela okamžitě. Buď alkohol, nebo drogy, to bylo vidět na první pohled," prozradil ředitel školy Vít Průša.

Související obsah

​Muž šermoval nožem přímo v místech, kudy chodí děti do školy. Dovnitř se ale nedostal. "Šermoval s tím, různě se malátně pohyboval, chodil dopředu, dozadu. U vchodu máme personál, takže do školy se dostat nemůže, ale při příchodu dětí do školy by se mohlo leccos stát," vyjádřil ředitel své obavy.

"Nedošlo ke zranění žádné osoby. Šetřením byl vypátrán 29letý muž z Děčína. Z jeho chování bylo patrné, že by mohl být pod vlivem omamné či psychotropní látky, což také potvrdil test na drogy, který byl pozitivní na amfetamin a metamfetamin," uvedla policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Kriminalisté muže obvinili z výtržnictví. Za to mu hrozí až dvouleté vězení.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz