Domácí

Nemoc mu vzala ženu a dětem maminku. Lukáš zachraňuje lidi, teď sám potřebuje pomoc

Zdálo se, že záchranář Lukáš a jeho manželka Zuzana mají před sebou ještě mnoho šťastných let. Maminka tří dětí ale náhle onemocněla a po třech měsících boj o život prohrála. Lukášovi se tak převrátil celý život naruby. Svůj život zasvětil pomoci ostatním, teď sám potřebuje pomoc. Jeho kolegové proto pro něj a jeho děti uspořádali sbírku.

Když si před lety dali slib, nemohl Lukáš ani tušit, že Zuzanina životní cesta skončí tak brzy. Osmatřicetileté mamince tří malých dětí v lednu lékaři zjistili vážnou nemoc, které o tři měsíce později podlehla.

Lukáš se nyní nepotýká jen s obrovskou bolestí, ale i dalším problémem. Na sedmiletého Lukáše, šestiletého Filipa a tříletou Zuzanku zůstal sám. A zjistil, že nutné výdaje jsou vyšší než jeho výplata záchranáře.

Související obsah

​Jeho kolegové ze Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje se mu proto rozhodli pomoci finanční sbírkou. "V práci je výborným kolegou, skvělým kamarádem, pro pacienty by udělal vše. Rozhodli jsme se, že Lukášovi pomůžeme překlenout toto náročné období alespoň finančně," oznámili záchranáři.

Veřejnou sbírku vyhlásili ve spolupráci s Asociací zdravotnických záchranných služeb ČR a Nadačním fondem Kryštůfek. Přispívat můžete libovolnou částkou až do konce června na transparentní účet 2601650761/2010. Do zprávy pro příjemce je nutné uvést ZZSPAK.

"Určitě jsem rád, i když v první chvíli mi to teda nebylo moc příjemné, že bych potřeboval pomoc. Člověk je zvyklý se o sebe postarat sám," svěřil se televizi Nova záchranář Lukáš. "Určitě nám to pomůže. Mamku jim nedám zpátky, ale pomůže to, aby měly to, co předtím. Aby mohly dělat své koníčky, abychom mohli na výlety," dodal.

Nadační fond Kryštůfek pomáhá zraněným nebo nemocným dětem, ale také právě i zdravotnickým záchranářům, kteří se ocitnou v těžké životní situaci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz